skip to content

         

דונה גרציה רכשה זיכיון על העיר טבריה מהסולטאן התורכי במאה ה - 16 למען הקמת בית ליהודי התפוצותהעיר תלבש חג בחוהסוכות הקרוב ותעלה על נס את פועלה של אחת הנשים החשובות בכל הדורות בפסטיבל "דונה גרציה" השלישי, אשר יתקיים השנה בין התאריכים 2-3 לאוקטובר 2012.

 

את הפסטיבל יפתח המופע"שירת המעלות"בכיכובו שלמוטי גלעדי ולהקת "קולן" מופע ניגונים וזמירות מבית אבא המשלב הומור וחיקויים

בערב השני נעלה מופע מקורי ומיוחד לפסטיבל, אנסמבל אנדלוסמארח את הסולנים:   דוד ד'אור, אפרת גוש, ליאור אלמליח, מישל כהן (בית הספר למוסיקה)  אור כהןThe Voice)).   ** הפקה מיוחדת לפסטיבל המשלבת מוסיקה אנדלוסית, פלמנקו ולאדינו **

 

*** הערב יערך במעמד שרת התרבות והספורט: הגב' לימור לבנת ***

 

 
   

 

המופעים יתקיימו בחלק הדרומי של טיילת טבריה.

לאורך כל הטיילת יתקיים הפנינג המוני לכל המשפחה בשילוב שחקנים, הרכבים מוסיקליים ועוד אטרקציות

במהלך הפסטיבל ייערכו מגוון סיורים מודרכים ברחבי העיר ובבית מוזיאון דונה גרציה כולל פגישה עם סופרים שכתבו על דונה גרציה ועל תקופתה -  בתשלום סמלי  של 25 ₪                   (לא כולל תמונה למזכרת) ובתיאום מראש!

שעות סיור במוזיאון דונה גרציה: 10:00,12:00,14:00,16:00 

 

הכניסה לכל המופעים חופשית!

 

 במהלך פסטיבל דונה גרציה ה-3 תיפתח בגלריה שבבית דונה גרציה תערוכה של הצייר הטברייני יורם אחדות, טבריה: על נופים ואנשים. בתערוכה משתקפים טבריה ואנשיה דרך עיניו האוהבות ומכחולו המיומן של בן אוהב. אחדות מתרפק, כואב ומתפעל מן הטבע ומן האדם וציוריו כמו קוראים: טבריה, טבריה היי... טבריה!

פתיחה חגיגית לתערוכה תתקיים ביום רביעי, י"ז בתשרי תשע"ג, 3.10.2012 בשעה 17:00 בגלריה שבבית דונה גרציה, בנוכחות אישי ציבור והקהל הרחב.

כניסה חופשית

 

 

  

 

הצלחה מסחררת לפסטיבל דונה גרציה ה-3 בטבריה

קרית שמונה און ליין

09/10/12

מדובר בפסטיבל המתקיים זו השנה השלישית ברציפות בשיתוף פעולה בין עיריית טבריה ועמותת "דונה גרציה" מופעי הפסטיבל היו פתוחים לקהל ללא תשלום הרכבים מוסיקליים שחברו יחד במיוחד בעבור הפסטיבל שהצלחתו יצאה למרחוק ראש עיריית טבריה זוהר עובד: " תרומתה האדירה של דונה גרציה לעיר טבריה לא תסולא בפז וזהו רק המעט שאנו עושים על מנת להנציח את פועלה הרב. נמשיך, נפעל ונחתור להאדרת שמה ופועלה בחיי היום יום של העיר טבריה" יו"ר עמותת "דונה גרציה" יעקב אמסלם: " אנחנו הולכים לאור חזונה. חלומה של אישה אחת שרצתה להקים מדינה ליהודים כאן בעירנו האהובה טבריה" ובשנה הבאה... פסטיבל דונה גרציה ה-4 יש למה לצפות!

אלפים מתושבי טבריה והמבקרים בה, השתתפו בימי חול המועד סוכות בפסטיבל דונה גרציה ה-3 שנערך בטיילת אלון בעיר. הרכבים מוסיקליים מעניינים שחברו יחד במיוחד לפסטיבל, משכו אליהם המונים וההצלחה ניכרה היטב בכל פינה.

את הפסטיבל שהפיקו יחד עיריית טבריה באמצעות מחלקת אירועים באגף התיירות בניהולו של שמעון פיניאן ועמותת "דונה גרציה" בעיר, פתח הזמר מוטי גלעדי לצד להקת קולן עם המופע "שירת המעלות". היה זה מופע משולב בקטעי הומור, חיקויים ותכנים הנוגעים לאורח חייה של דונה גרציה חנה נשיא שהיתה לאישה העשירה בעולם במאה ה-16, בת למשפחת אנוסים מפורטוגל שעם הונה הרב חכרה את אדמות העיר טבריה כשהיא מובילה את חזון הקמת מדינת היהודים בארץ ישראל.

ראש עיריית טבריה זוהר עובד הידוע כאיש חובב היסטוריה ובעל ידע נרחב בהיסטוריה בת 2000 השנים של העיר בראשה עומד, אמר: "פועלה הרב של דונה גרציה חנה נשיא למען העם היהודי בתפוצות ובארץ ישראל, תוך הגשמת רעיון העלייה לארץ האבות וחיזוק ההתיישבות בה הפך אותה לגיבורה לאומית ולאגדה אנושית. תרומתה האדירה לעיר טבריה לא תסולא בפז וזהו רק המעט שאנו עושים על מנת להנציח את פועלה הרב. נמשיך, נפעל ונחתור להאדרת שמה ופועלה בחיי היום יום של העיר טבריה".

יועמותת "דונה גרציה" יעקב אמסלם בהתרגשות כשאמר: "דונה במחשבתנו כל יום כל שעה כל רגע. קסמה לא פג. היא איתנו תמיד. אנחנו הולכים לאור חזונה. חלומה של אישה אחת שרצתה להקים מדינה ליהודים כאן בעירנו האהובה טבריה".

את היום השני כיבדו בנוכחותם שרת התרבות והספורט לימור לבנת, כלת פרס ישראל וחלשעבר גאולה כהן, תושב העיר טבריה ח"כ ציון פיניאן שסייע בתמיכתו לקיום הפסטיבל, סגנית ראש עיריית טבריה אסנת כהן, סגן ראש העירייה שמוליק חרמש ומנכהעירייה יוסי נבעה.

בהשתתפות אלפי מבקרים ותושבי העיר טבריה, נפתח הערב במופע "עונות" עם להקת הזמר העירונית טבריה. על המופע המרכזי שסיכם את הפסטיבל המוצלח שהשבחים אודותיו הגיעו למרחוק, חתומה ההפקה המיוחדת לפסטיבל בדמות אנסמבל אנדלוס שאירחו את הסולנים: דוד ד'אור, אפרת גוש, ליאור אלמליח, מישל כהן (בילמוסיקה), אור כהן (The Voice).

מנהל אגף התיירות בעיריית טבריה שמעון פיניאן אמר בסיום הפסטיבל: "אני מברך את כל העושים במלאכה. ההפקה המשותפת של עיריית טבריה ועמותת דונה גרציה מברכת על הצלחתו של הפסטיבל ואנו כבר נערכים במרץ לקראת פסטיבל דונה גרציה הרביעי שייערך בשנה הבאה".

עירית אמסלם, מארגנת הפסטיבל מטעם עמותת דונה גרציה, סיפרה כי הפסטיבל נחל הצלחה גדולה, וכי אלפי המבקרים שהגיעו לטיילת ולמופעים, נהנו ולמדו עוד על מורשתה של דונה גרציה חנה נשיא שתרמה רבות לבנייתה של העיר טבריה. "אנחנו בעמותת דונה גרציה נמשיך להנציח את מורשתה ופועלה של הגבירה, בפעילויות שונות ובפסטיבל השנתי להעשרת החינוך, התרבות והרוח בעיר. ברצוננו להודות לעיריית טבריה ולכל השותפים בעשייה להצלחת הפסטיבל".

 

 

פסטיבל דונה גרציה ה -3 ערב שני , לחץ כאן לצפיה בתמונות